محصولات فشار ضعیف اشنایدر

اگر ولتاژ خط شبکه توزیع کمتر از 1000 ولت باشد، طبق استاندارد IEC به آن برق فشار ضعیف می گوییم. برق فشار ضعیف آخرین بخش در شبکه توزیع برق است و بین مصرف کننده نهایی و شبکه برق فشار متوسط قرار می گیرد. در ایران و طبق آخرین استاندارد ها، ولتاژ فشار ضعیف 230/400  ولت است. عدد 230 به معنای اختلاف فاز و نول و عدد 400 بیانگر اختلاف ولتاژ بین فاز هاست.

تجهیزات مورد استفاده در هر شبکه برق، متناسب با ویژگی های و مشخصات آن تولید می شوند. اشنایدر یکی از تولید کنندگان بزرگ و به نام محصولات برقی فشار ضعیف است. در این محتوا به معرفی محصولات فشار ضعیف اشنایدر شامل تجهیزات سوئیچینگ ، حفاظتی و کنترلی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تجهیزات فشار ضعیف اشنایدر

تجهیزات برق فشار ضعیف عموما در داخل تابلوهای برق تعبیه می شوند. تابلو های برق با 4 هدف اصلی طراحی و تولید می شوند :

  • تابلو های کنترل فرآیند
  • تابلو های کنترل موتور
  • تابلو های توزیع
  • تابلوهای اصلاح ضریب توان

از منظر دیگر، تابلوهای برق دو هدف کلی کنترل و حفاظت از سیستم های برق را دنبال می کنند. تجهیزات سوئیچینگ مانند کنتاکتور مسیر عبور جریان را قطع و وصل می کنند. تجهیزات حفاظتی مانند کلید اتوماتیک از مدار و تجهیزات در برابر جریان اتصال کوتاه، اضافه جریان و برخی خطاهای دیگر محافظت می کنند.

تجهیزات فشار ضعیف اشنایدر با عنوان خانواده بزرگ TeSys عرضه می شوند. در این میان تجهیزاتی که بیشترین کاربرد را دارند عبارتند از:

با ما همرا باشید تا با هریک از این تجهیزات بیشتر آشنا شویم.

کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتور اشنایدر یکی از پرکاربردترین تجهیزات فشار ضعیف است که به منظور کنترل مسیر جریان مورد استفاده قرار میگیرد. کنتاکتورها امکان قطع و وصل مسیر جریان را  به صورت غیر مستقیم فراهم می کنند. بر اساس نوع مصرف کننده ای که کنتاکتور جریان آن را کنترل می کند و سایر مشخصات سیستم مانند توان، کنتاکتورهای متنوعی در بازار وجود دارد. در یک نوع طبقه بندی کنتاکتور های اشنایدر به صورت زیر دسته بندی می شود:

  • سری D
  • سری F
  • سری Giga

کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتورهای اشنایدر کلاس های کاری مختلف را پوشش می دهند و بوبین آنها با انواع برقDC  و AC  و AC/DC عمل می کند. سری D در بین محصولات اشنایدر بیشترین کاربرد را دارد و رنج جریان 9 تا 150 آمپر را پوشش می دهد. سری F برای جریان 115 تا 2100 آمپر عرضه شده است و سری گیگا، جدیدترین محصولات اشنایدر در حوزه کنتاکتور هستند.
با مراجعه به فروشگاه پناپ کالا به انواع کنتاکتور و لوازم جانبی کنتاکتور اشنایدر دسترسی خواهید داشت.

کلید مینیاتوری اشنایدر

کلید مینیاتوری اشنایدر از دیگر تجهیزات فشارضعیف اشنایدر است که در کلاس های مختلفی عرضه می شود. کلید مینیاتوری یا MCB قادر است مدار را در برابر خطای رایج اتصال کوتاه و اضافه جریان محافظت کند. ساختار داخلی کلید مینیاتوری متشکل از دو بخش مغناطیسی و حرارتی است.

کلیدهای مینیاتوری براساس پارامترهایی از جمله نوع بار، بزرگی جریان هجومی، اندازه جریان خطا و … قابل دسته بندی هستند. به منظور سهولت انتخاب کلید مینیاتوری مناسب، MCB ها را در کلاس های کاری مختلف دسته بندی می کنند. زمان یا سرعت عکس العمل و حساسیت مکانیزم الکترومغناطیسی به افزایش جریان، پارامترهای تاثیر گذار در کلاس بندی این بریکرها است.

کلید مینیاتوری اشنایدر

کلید میناتوری اشنایدر در رنج جریان 1 تا 125 آمپر و در آرایش های تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل عرضه می شوند. توضیحات تکمیلی در رابطه با این سری از محصولات فشار ضعیف اشنایدر را در دسته بندی کلید میناتوری اشنایدر و در سایت پناپ کالا مشاهده نمایید.

کلید اتوماتیک اشنایدر

کلید اتوماتیک یا MCCB ، یکی از تجهیزات حفاظتی است که مدارها را در برابر آسیب ناشی از اضافه بار، اتصال کوتاه و … محافظت می کند. کلید های اتوماتیک در دو نوع حرارتی- مغناطیسی و الکترونیکی طراحی و تولید می شوند. تریپ یونیت حرارتی- مغناطیسی خطای اضافه بار و اتصال کوتاه را شناسایی می کند. نمونه هایی از کلید اتوماتیک که تریپ یونیت الکتریکی دارند خطاهای بیشتری را تشخیص می دهد.

جهت آشنایی بیشتر با کاربرد کلید اتوماتیک می توانید به مقاله حفاظت از مدار با MCCB مراجعه نمایید.

کلید اتوماتیک اشنایدر در رنج جریان 16 تا 630 آمپر عرضه می شود. اشنایدر کلیدهای اتوماتیک خود را در دو خانواده  NSX  و  NSXm عرضه می کند. انواع کلید اتوماتیک اشنایدر به همراه لوازم جانبی آن را می توانید از فروشگاه پناپ کالا تهیه فرمایید.

کلید اتوماتیک اشنایدر

کلید حرارتی اشنایدر

 MPCB  ) (MOTOR PROTECTION CIRCUTE BREAKERیا کلید حرارتی یک دستگاه الکترومکانیکی است که از موتور الکتریکی در برابر اضافه بار، نوسانات جریان، افت فاز یا عدم تعادل فاز در سیستم های سه فاز محافظت می کند.

کلید حرارتی اشنایدر به عنوان یکی از زیر مجموعه های محصولات فشار ضعیف اشنایدر علاوه بر محافظت از موتور در مقابل اتصال کوتاه و اضافه بار، امکان خاموش و روشن کردن آن را نیز فراهم می کند. شناسه کلید حرارتی اشنایدر با حرف GV آغاز می شود و به منظور حفاظت از موتور الکتریکی در رنج 0.06 تا 110 کیلو وات به کار می رود.

کلید حرارتی اشنایدر

جهت آشنایی با این گروه از محصولات فشار ضعیف اشنایدر می توانید به صفحه کلید حرارتی اشنایدر در فروشگاه پناپ کالا مراجعه نمایید.

کلید هوایی اشنایدر

کلید هوایی عملکردی بسیار شبیه به کلید اتوماتیک دارد با این تفاوت که رنج جریان آن بسیار بالاتر از MCCB هاست. به کلید هوایی ACB و یا Air Circuit Breaker  گفته می شود. دلیل این نام گذاری اینست که به دلیل بالا بودن رنج جریان در این کلید ها، هنگام قطع و وصل مدار جرقه های بزرگی رخ می دهد. کلید هوایی با مکانیزم خاصی که در آن از هوا (یا هوای فشرده )بهره می برد، جرقه های ناشی از کلید زنی  را دفع می کند.

کلید هوایی اشنایدر

کلید هوایی اشنایدر در رنج جریان 630 آمپر تا 6300 و  در سه خانواده  Master Pact MTZ،Master Pact NT  و Master Pact NW  عرضه می شوند. MTZ جدید ترین سری کلید هوایی اشنایدر است که قابلیت های ارتباطی تازه ای را به محصولات فشار ضعیف اشنایدر افزوده است.

سایر محصولات فشار ضعیف اشنایدر

برند اشنایدر محصولات متنوعی را در زمینه برق و شبکه های توزیع فشار ضعیف طراحی و تولید می کند. دو محصول پرکاربرد دیگر از این خانواده بی متال و کنتاکتور خازنی است. بی متال قادر است موتور را در برابر اضافه جریان حرارتی محافظت کند. اضافه جریان حرارتی باعث بالا رفتن حرارت مصرف کننده می شود. این خطا در اثر اضافه جریانی که از مدار کشیده می شود رخ می دهد.

مقاله بی متال چیست اطلاعات بیشتری پیرامون این محصول ارائه می دهد.

یکی دیگر از محصولات فشار ضعیف اشنایدر کنتاکتور خازنی است. این کنتاکتور جریان هجومی اولیه به نحوی مهار می کند. کنتاکتور خازنی ساختاری مشابه کنتاکتور استاندارد دارد. برای کنترل جریان هجومی راه اندازی بار خازنی، از تیغه های کمکی که با سیم های مقاومتی به کنتاکت های اصلی متصل شده است استفاده می شود.

اطلاعات تکمیلی در رابطه با این تجهیز را می توانید در مقاله کنتاکتور خازنی چیست مطالعه نمایید.

خرید محصولات فشار ضعیف اشنایدر

خرید محصولات فشار ضعیف باید از فروشگاه هایی باشد که شما از اصالت کالای آن اطمینان داشته باشید. فروشگاه پناپ کالا با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات فشار ضعیف اشنایدر، اصالت تجهیزات را تایید می کند. در زمان خرید محصولات صنعتی، توجه به مشخصات کالا و تطبیق آن با نیاز سیستم در سلامت و طول عمر سیستم اهمیت بالایی دارد. همکاران ما بهترین مشاوره پیش از خرید را ارائه خواهند داد. همین الان تجهیزات مورد نیاز خود را از پناپ کالا سفارش دهید.