تشخیص کنتاکتور اصلی از غیر اصل زیمنس

همواره در بازارهایی که مشتریان زیادی وجود دارند یکسری از افراد بدنبال سو استفاده از طریق فروش کالاهای غیر اصلی به مشتریان بوده و خواهند بود. این اتفاق را در بازار صنایع مختلف می بینیم از جمله بازارهای موبایل، کامپیوتر، لوازم خانگی و … بازار های تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیز از این امر مستثنی نبوده و افرادی در پی سو استفاده از نیاز مشتریان به کالاهای برند هستند. در بازار تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیز به وفور این پدیده را مشاهده می کنیم. در مورد کنتاکتور های زیمنس هم کم و بیش با این اتفاق روبرو هستیم. قبل از هر چیز به شما پیشنهاد می کنیم تا از فروشنده های معتبر یا شرکت ها یا فروشگاه هایی که موارد اطمینان زا را در هنگام فروش به مشتریان ارائه می دهند خرید کنید مانند گارانتی کالا و ضمانت اصالت کالا و خدمات پس از فروش که فروشگاه پناپ کالا همه این موارد را به مشتریان خود ارائه می دهد و این در حالی است که خیلی از فروشگاه ها یا شرکت ها به دلیل اینکه این کالاها برقی هستند زیر بار دادن گارانتی نمی روند. اما ما در مجموعه پناپ کالا با اطمینان از اصالت کالای ارائه شده و توانمندی فنی و مهندسی در خدمات پس از فروش در صورت بروز مشکلات احتمالی، این دغدغه مشتریان را رفع می کنیم.

 تشخیص کنتاکتور اصلی از غیر اصل زیمنس

معمولا در بازار ایران کنتاکتور های زیمنس بصورت غیر اصل و اصلاحا تقلبی کمتر دیده می شود اما مورد را در مورد مینیاتوری های زیمنس به تعداد بیشتری می بینیم. شاید بخاطر بازار کوچکتر نسبت به برندهایی مثل اشنایدر که بدلیل قیمت پایین تر در بازار بیشتر استفاده می شوند، اشتیاق کمتری برای واردات این دست از کالاها در بازار وجود دارد اما نه اینکه وجود نداشته باشد. در بازار بیشتر از کالاهای تقلبی کالاهای دستکاری شده یا دست دومی که نو شده اند را می بینیم. ما در اینجا یکسری موارد را به شما تذکر می دهیم تا گرفتار این گونه کالاها نشوید:

  • ظاهر کنتاکتور : اولین مرحله برای تشخیص کنتاکتور اصلی از غیر اصل زیمنس  ظاهر کنتاکتور است که احتمالا می توانید پی به غیر اصل بودن آن ببرید. وجود رنگ پریدگی یا دفورمه شدن در بدنه یا احیانا بوی شدید و نامتعارف می تواند از این دست موارد باشد.
  • دقت داشته باشید که روی بدنه کنتاکتور اثر ساییدگی وجود نداشته باشد، خصوصا در محل درج کد فنی دستگاه، چون احتمالا به دلیل تغییر مشخصات کالا خواهد بود. برای مثال در تصویر زیر اثر سابیدگی را بوضوح در قسمت کد فنی مشاهده می کنید.

تشخیص کنتاکتور اصلی از غیر اصل زیمنس

  • در تصویر بالا کالای سمت چپ نمونه اصلی است و می بینید که تصویر سمت چپ علاوه بر اثر ساییدگی بزرگتر از نمونه اصلی بنابراین سایز دستگاه نیز یک مولفه مهم است. کنتاکتور 24 ولت دی سی با 220 ولت تفاوتی در اندازه با هم ندارند و فقط بوبین آن ها با هم تفاوت دارند اما می بینیم که نمونه سمت راست که یک سایز بزرگتر هم بوده به جای کد 24 ولت فروخته شده است.
  • در محل درج کدهای فنی اثر تاری یا دو رنگی یا دو خط بودن نباید وجود داشته باشد.
  • در قسمت های اتصال قاب و بدنه در کنار دستگاه اثر باز شدن و فشار نباید وجود داشته باشد.
  • اگر مشخصات کالا تغییر پیدا کرده باشد رنگ یا جنس پلاک مشخصات دستگاه با نمونه اصلی متفاوت خواهد بود و ممکن است رنگ های چاپ شده در این قسمت ها پر رنگ تر از نمونه اصلی باشد یا اینکه چاپ آن با نمونه اصلی تفاوت داشته باشد.
  • حتما متن های نوشته شده روی لیبل یا پلاک مشخصات را بررسی کنید. در برخی از موارد ممکن است مشخصات درج شده روی این قسمت با مشخصات دستگاه مورد نظر متفاوت باشد. از این موارد می توان به پارامترهای توان، جریان و ولتاژ کاری دستگاه اشاره کرد. همچنین QR کد درج شده روی دستگاه را چک کنید تا درست باشد.
  • کارتن دستگاه و لیبل روی کارتن که باید مطابق نمونه اصلی باشد.
  • جنس پلاتین ها که باید مطابق نمونه اصلی باشد که البته این مورد را ممکن است شما بدرستی نتوانید تشخیص دهید و نیاز به تجربه زیاد دارد.
  • در محل ترمینال های ورودی و خروجی دستگاه اثرات بسته شدن بوسیله فازمتر یا پیچ گوشتی وجود نداشته باشد.

اما در نظر داشته باشید که ممکن است شرکت تولید کننده نیز در مواقعی شکل و نحوه نمایش اطلاعات روی کنتاکتور ها را تغییر دهد و نباید با موارد اشتباه گرفت که این نیز نیازمند آشنایی و برخورد مداوم با این دستگاه ها است. همانطور که اشاره کردیم اولین پیشنهاد ما خرید از فروشگاه های مطمئن در این زمینه هستند.

خرید از پناپ کالا با یکسال گارانتی، 5 سال خدمات پس از فروش و ضمانت اصالت کالا